شرکت ایمنی ارتباطات Trust به کاربران گوشی های موبایل هشدار داد مهاجمان شبکه می توانند با استفاده از یک اس.ام.اس همه اطلاعات موجود در گوشی موبایل افراد را به سرقت ببرند.
شرکت ایمنی Trust دیجیتال با اخطار به کاربران تلفن همراهی که با استفاده از موبایل خود امکان وصل شدن به شبکه اینترنت را دارند اعلام کرد اطلاعات خصوصی کاربران که در گوشی موبایل آنها ذخیره شده است می تواند با استفاده از یک SMS براحتی هک و دزدیده شود. در این روش که در شب هنگام و در زمانی که کاربر در خواب است تاثیر بیشتری خواهد داشت، افراد مهاجم با ارسال یک SMS، متنی را به موبایل فرد منتقل می کنند که این پیام به صورت خودکار گوشی موبایل را به شبکه اینترنت و به وب سایتی از پیش تعیین شده متصل خواهد ساخت. سپس این وب سایت با نصب فایلی قابل اجرا بر روی گوشی فرد تمامی اطلاعات موجود در تلفن همراه فرد را خواهد ربود. در شیوه ای دیگر، مهاجمان با ارسال نوعی پیام کوتاه بر روی شبکه GSM به تلفن همراهی که به شبکه وای-فای اتصال دارد اطلاعات مربوط به اتصال به سیستم نامه الکترونیک کاربر را ربوده و می توانند به نامه ها و اطلاعات الکترونیکی کاربر دسترسی پیدا کنند.
بر اساس گزارش سی نت، شرکت تراست دیجیتال به تازگی و به منظور مقابله با این نوع حملات، شبکه ای نرم افزاری به نام EMM 8.0 ارائه کرده که می تواند سازمان ها را به منظور مقابله با حملات احتمالی مهاجمان شبکه به گوشی موبایل کارمندان آن سازمان در مقابل هک شدن تجهیز و مقاوم کند.