مایلی كهن پس از آنكه دعوایش با علی دایی باعث به دادگاه كشانده شدن هر دو و ایضا ممنوع المصاحبه شدن وی گردید، و بیانیه هایش بر علیه قلعه نویی منجر به استعفا (شما بخوانید اخراجش) از سرمربی گری تیم ملی شد، در هفته انتهایی لیگ برتر نیز به فیروز كریمی گفت دلقك(!)، در انتهای این بازی برای آنكه قطبی ابراز گلایه نكند كه چرا مایلی كهن او را از بیانات خود مستفیض ننموده است ، به قطبی هم گیر داد.

بر اساس شنیده ها مایلی كهن در حین بازی به داور معترض شده است كه چرا فیروز كریمی به جای استفاده از كلماتی همچون "گنده باقالی"، "گروهبان قندلی" و "كوتوله" بازیكنان خودش را با الفاظ دیگری صدا می كرده است، كه در نتیجه داور مسابقه هر دو مربی را از زمین بازی اخراج كرده است!

مایلی كهن پس از بازی تیمش در برابر صبا باطری گفت: "كریمی دلقك است ... من نام همه را افشا می‌كنم چند نفر دیگر هم در فوتبال ایران هستند كه نام آنها را هم افشا خواهم كرد."

البته آقای مایلی كهن تا قبل از این نام گروهبان قندلی و گنده باقالی و ایضا شعبان بی مخ و كوتوله را افشا نموده است، یك دلقك در فوتبال كم داشتیم كه آن را هم كشف كردند، با توجه به نوع ادبیات مایلی احتمال می رود چند نفر دیگری كه می خواهند افشا كنند بدین شرح باشد:

خداداد.ع: اراذل و اوباش ، اكبر.م: ماموت، غلامحسین.پ: مفلس، عادل.ف: ژانگولر ، علی.ك: مترسك و ...
مایلی كهن همچنان گفت: "پارتی قطبی، اوباما است و طرفدارانش تام‌كروز ، رفیق من احمدی‌نژاد است وهر روز هم ارادتم بیشتر می‌شود دلتان بسوزد."

شنیده می شود پس از گفته شدن این جملات توسط مایلی كهن، محل كنفرانس خبری دچار آتش سوزی شد كه كارشناسان آتش نشانی گفتند این آتش سوزی در اثر سوختن دل خبرنگاران و عكاسان و در نتیجه سرایت آتش از دل این افراد به اتاق كنفرانس خبری بوده است!

گفته می شود در همین راستا اخیرا نامه ای از طرف اوباما خطاب به فدراسیون فوتبال كشف شده است كه پارتی بازی در انتخاب سرمربی جدید تیم ملی را تایید می كند، نامه ی مذكور به شرح زیر است:

Hello MR Kafashian
I am obama, ghotbi is a nice boy because he is pesar khaleye man!, ghotbi sazmandarish good hast and he have dele shir!
He love dare sarmorabi Iran beshe, if ghotbi ro sar morabi kunin, I ejaze midam oraniyom ghani konin!!!
Dar zemn you are very happy, and I love “her her” khandidan e you!
Gole zard and write and arghavani, remember me ta mitavani!


گفتنی است كفاشیان نیز جواب نامه ی مذكور را بدین گونه داده است:

هلو اوباما
هاو آر یو؟ گود هست حالت؟!
آی ام نُ تصمیم گیرنده، آی ام جاست امضا آندر حكم های سرمربی ها!
پلیز سند ایمیل فور منیجر علی آبادی!
تنكیو وری ماچ! آی تالك ماچ! رممبر وی ن ُ عید دیدنی!
قوری ز پنسیل، پنسیل زقوری، آی لاو یو، گوگولی مگولی!

توضیح ضروری: البته هنوز فدراسیون فوتبال در مورد افشای نامه های فوق اظهار نظری نكرده و آنها تایید و یا تكذیب ننموده است!

یكی از كارشناسان كه خیلی دوست داشت نامش را فاش كنیم اما ما برای گرفتن حالش این كار را نمی كنیم دلیل صحبت های اخیر مایلی كهن را اینگونه شرح داد: از آنجا كه صندوق بین المللی پول گفته است ایران بالاترین نرخ تورم را در خاورمیانه دارد و در نتیجه هزینه های زندگی بالا رفته است، مایلی كهن چون می خواهد به نوعی به اقتصاد اقشار متوسط جامعه كمك كند و شنیده است كه شریفی (رئیس كمیته انضباطی) حقوقش كم است، قصد دارد با اینگونه صحبت هایش باعث اضافه كاری شریفی و در نتیجه بالا رفتن حقوق ایشان بشود.
این كارشناس در حالی كه اشك در چشمهایش حلقه زده بود ادامه داد: مایلی كهن خودش را فدا می كند تا اقشار كم درآمد جامعه زیر بار تورم له نشوند!

جناب مایلی كهن همچنین در انتهای این دیدار گفتند: "تنها هدف من سالم سازی فوتبال است."، یكی از آگاهان گفت: همین سالم سازی فوتبال از نوع مایلی كهنی منجر به سقوط تیم پیام شد، زیرا ایشان به گفته ی خودش در بازی با استقلال اهواز از دروازبان چهارم و ایضا بسیاری از نیمكت نشینانش استفاده كرد و به طور سالم به استقلال اهواز باخت!!

در انتهای این متن توجه شما را به سه تست چهار گزینه ای جلب می كنیم:
1- مایلی كهن: من به داور چهارم گفتم ورزشگاه ..... است اینجا .... نیست كه این ... چنین می‌گوید و به همین خاطر از زمین مسابقه اخراج شدم.

الف. باغ وحش – مكان مقدس – معلم ادبیات
ب. مكان مقدس- بیانیه – گنده باقالی
ج. گنده – جای شعبان بی مخ ها - كوتوله
د. مكان مقدسی - باغ وحش – آقا
 
2- منظور آقای مایلی كهن از كلمه "ایشان" در جمله زیر چه كسی است؟

"ایشان" حتی وقتی در ایران بودند همه خبرنگاران را دیوانه و بازیكنان خود را حیوان خطاب كرده بودند.
الف. خواجه حافظ شیرازی
ب. ابوریحان بیرونی
ج. پرفسور بالتازار
د. افشین قطبی
 
3- مایلی كهن: به قاطعیت می‌گویم فیروز كریمی بازیكنان خود را .... به زمین می‌فرستد و یكی از عاملان ... است.

الف. از ترس آمپول- توزیع پرتقال های اسرائیلی(!)
ب. از كره ی مریخ – بالا رفتن ترافیك مسافرت های بین كره ای!
ج. به زور جك و لطیفه – اس ام اس های تخریبی بر علیه دولت
د. به زور آمپول- دوپینگ

*پاسخ صحیح هر سه سئوال گزینه "د" بود.

- جمله پایانی: تعجب نكنید اگر در روزهایی نه چندان دور شاهد صدور چنین بیانیه ای از طرف یكی از مربیان بر علیه قطبی بودید: "ای سوسول منچ باز، من كه می دونم توی كره همیشه مار پله بازی می كردی، تو جومونگ هم نیستی چه برسه به امپراطور ... "
نظر یادت نره!!!!!