به گزارش خبرگزاری فارس، محمد شیرعلی شهرضا كه از دانشجویان ممتاز دانشگاه صنعتی شریف و متولد سال 1365 بود، روز گذشته بر اثر بیماری ستون فقرات دارفانی را وداع گفت و پیكر وی صبح امروز با حضور معاون علم و فناوری رئیس جمهوری از مقابل دانشگاه صنعتی شریف تشییع شد.

وی در طول دوره كارشناسی خود موفق به ارائه 80 مقاله علمی در كنفرانس‌های بین‌المللی شد و 13 مقاله چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی داشت و یك اختراع ثبت شده نیز از خود به جا گذاشت.

او در سال 1385 به عنوان پژوهشگر جوان ممتاز انجمن رمز ایران در مقطع كارشناسی برگزیده شد و در دومین كنفرانس بین‌المللی ایكتا 2006 (ICTTA 2006) به عنوان جوان‌ترین محقق انتخاب شد و همچنین در یازهمین كنفرانس بین‌المللی انجمن كامپیوتر ایران (CSICC2006) به عنوان جوان‌ترین محقق برگزیده شد.

این دانشجوی فقید یك كتاب به عنوان «آموزش الگوریتم‌ها» تألیف كرد و همچنین 2 بخش برای دایره المعارف Encyclopedia of Mobile Computing &commerce و كتاب Handbook of on secure Multimedia Distribution را نوشته است.

زمینه‌های تحقیقاتی مورد علاقه وی نهان‌نگاری اطلاعات، برنامه‌نویسی تلفن همراه و سیستم‌های تفكیك كاربران انسانی از ماشین بود.