مراسم افتتاحیه‌ بیست و نهمین دوره‌ی بازی‌های المپیک در پکن راس ساعت 8 و 8 دقیقه و 8 ثانیه روز 8 از ماه هشتم سال 2008 میلادی برگزار می‌شود.

این مراسم سه ساعت و 59 دقیقه ادامه می‌یابد و طی آن ورزشکاران همه‌ی کشورها از جمله ایران در این مراسم به رژه خواهند پرداخت.

          روز اول – شنبه 19 مردادماه         

کاوه محرابی – بدمینتون دور نخست انفرادی - ساعت 9

قادر میزبانی- حسین عسگری و مهدی سهرابی - دوچرخه‌سواری جاده ساعت 11

نجمه آبتین - تیروکمان زنان راند نخست - ساعت 12

مسعود حاجی‌آخوندزاده – وزن 60- کیلوگرم جودو - ساعت 12

رده‌بندی و فینال - ساعت 18

مهدی قربانی – وزن 81 کیلوگرم بوکس – ساعت 13 و 30 دقیقه

هما حسینی و محسن شادی – تک نفره‌ی رویینگ - ساعت 13 و 50 دقیقه

حجت الله واعظی - تیروکمان مردان راند نخست - ساعت 15

محمد علیرضایی - دور مقدماتی شنای 100 متر قورباغه - ساعت 18 و 30 دقیقه

          روز دوم – یک‌شنبه 20 مردادماه          

رقابت تیم بسکتبال ایران با روسیه – ساعت دقیق آن پیش از آغاز رقابت‌ها مشخص می‌شود.

کاوه محرابی – بدمینتون دور دوم مقدماتی انفرادی – ساعت 10

محمد علیرضایی (در صورت صعود) - مرحله‌ی نیمه نهایی شنای 100 متر قورباغه - ساعت 10

آرش میراسماعیلی – وزن 66- کیلوگرم جودو – ساعت 12

رده‌بندی و فینال ساعت 18

مرتضی سپه‌وند – وزن 64 کیلوگرم بوکس – ساعت 13 و 30 دقیقه

          روز سوم – دوشنبه 21 مردادماه           

کاوه محرابی (در صورت صعود) – رقابت در بین 32 نفر – ساعت 10

محمد علیرضایی (در صورت صعود) - فینال 100 متر قورباغه - ساعت 10

علی معلومات – وزن 73- کیلوگرم جودو – ساعت 12

رده‌بندی و فینال ساعت 18

هما حسینی و محسن شادی – رقابت گروه بازنده‌ها – ساعت 15 و 30

          روز چهارم – سه‌شنبه 22 مردادماه          

رقابت تیم بسکتبال ایران با لیتوانی

حمید سوریان – وزن 55 کیلوگرم کشتی فرنگی – ساعت 9 و 30 دقیقه

مرحله‌ی رده‌بندی و فینال این وزن ساعت 16 آغاز می‌شود.

نجمه آبتین (در صورت صعود) – مرحله‌ی راهیابی به شانزده نفر – ساعت 10

کاوه محرابی (در صورت صعود) – رقابت در بین شانزده نفر – ساعت 10

حامد ملک‌محمدی – وزن 81- کیلوگرم جودو – ساعت 12

رد‌ه‌بندی و فینال ساعت 18

هما حسینی و محسن شادی (در صورت صعود) – مرحله‌ی یک چهارم نهایی گروه بازنده‌ها – ساعت 16

           روز پنجم – چهارشنبه 23 مردادماه           

علی محمدی – وزن 66 کیلوگرم کشتی فرنگی – ساعت 9 و 30 دقیقه

مرحله‌ی رده بندی و فینال این وزن ساعت 16 آغاز می‌شود.

حجت الله واعظی (در صورت صعود) – مرحله‌ی راهیابی به شانزده نفر – ساعت 10

حسین قمی – وزن 90- کیلوگرم جودو – ساعت 12

رده‌بندی و فینال ساعت 18

علی مظاهری – وزن 91 کیلوگرم بوکس – ساعت 13 و 30 دقیقه

هما حسینی و محسن شادی (در صورت صعود) – یک چهارم نهایی انفرادی رویینگ – ساعت 14 و 50 دقیقه

           روز ششم – پنج‌شنبه 24 مرداد ماه           

رقابت تیم ملی بسکتبال ایران با تیم ملی استرالیا

سامان طهماسبی، قاسم رضایی و مسعود هاشم‌زاده – به ترتیب در اوزان 84، 96 و 120 کیلوگرم کشتی فرنگی – ساعت 9 و 30 دقیقه

مرحله‌ رده بندی و فینال این اوزان ساعت 16 آغاز می‌شود.

نجمه آبتین (در صورت صعود) – مرحله‌ی یک هشتم نهایی تیروکمان انفرادی – ساعت 10 و 30 دقیقه

رقابت برای کسب مدال این ماده ساعت 16 آغاز می‌شود.

مهدی قربانی (در صورت صعود) – دور دوم وزن 81 کیلوگرم بوکس – ساعت 13 و 30

هما حسینی و محسن شادی ( در صورت صعود) – مرحله‌ی نهایی گروهی – ساعت 14 و 10 دقیقه

مرتضی سپه‌وند – دور دوم وزن 64 کیلوگرم بوکس – ساعت 19

            روز هفتم - جمعه 25 مردادماه           

امین نیک‌فر – مرحله‌ی مقدماتی پرتاب وزنه – ساعت 9 و 5 دقیقه

حجت الله واعظی (در صورت صعود) – مرحله‌ی یک هشتم نهایی تیروکمان انفرادی – ساعت 10 و 30 دقیقه

رقابت برای کسب مدال این ماده ساعت 16 آغاز می‌شود.

محمدرضا رودکی – وزن 100+ کیلوگرم جودو – ساعت 12

رده‌بندی و فینال ساعت 18

کاوه محرابی (در صورت صعود) – مرحله‌ی نیمه نهایی بدمینتون انفرادی – ساعت 18 و 30 دقیقه

سجاد مرادی – راند اول دوی 1500 متر – ساعت 19 و 10 دقیقه

امین نیک‌فر (در صورت صعود) – مرحله‌ی نهایی پرتاب وزنه – ساعت 21

           روز هشتم – شنبه 26 مردادماه           

رقابت تیم بسکتبال ایران با تیم آرژانتین

احسان حدادی و عباس صمیمی – مرحله‌ی مقدماتی پرتاب دیسک – ساعت‌های 10 و 40 دقیقه و 12 و 5 دقیقه

هما حسینی ومحسن شادی (در صورت صعود) – فینال رویینگ تک پاروه مردان و زنان – ساعت 14

            روز نهم – یکشنبه 27 مردادماه           

سجاد مرادی (در صورت صعود) – مرحله‌ی نیمه نهایی دوی 1500 متر – ساعت 21 و 55 دقیقه

مرتضی سپه‌وند و علی مظاهری (در صورت صعود) – مرحله‌ی نیمه نهایی اوزان 64 و 91 کیلوگرم بوکس – ساعت 19

اصغر ابراهیمی – گروه A دسته‌ی 94 کیلوگرم وزنه‌برداری – ساعت 19

            روز دهم – دوشنبه 28 مردادماه           

رقابت تیم بسکتبال ایران با تیم ششم گروه A بسکتبال المپیک که هنوز مشخص نشده است.

محسن بیرانوند – گروه A دسته‌ی 105 کیلوگرم وزنه‌برداری – ساعت 19

             روز یازدهم – سه‌شنبه 29 مردادماه            

عباس دباغی و مراد محمدی – اوزان 55 و 60 کیلوگرم کشتی آزاد – ساعت 9 و 30 دقیقه

مرحله‌ی رده بندی و فینال این اوزان ساعت 16 آغاز می‌شود.

افشین نوروزی – مرحله‌ی مقدماتی و راند نخست تنیس روی میز مردان – ساعت 10

احسان حدادی و عباس صمیمی (در صورت صعود) – فینال پرتاب دیسک – ساعت 21

سجاد مرادی (در صورت صعود) – فینال 2500 متر – ساعت 22 و 50 دقیقه

مهدی قربانی (در صورت صعود) – مرحله‌ی یک چهارم نهایی وزن 81 کیلوگرم – ساعت 19

رشید شریفی– گروه A دسته‌ی 105+ کیلوگرم وزنه‌برداری – ساعت 19

            روز دوازدهم – چهارشنبه 30 مرداد            

سارا خوش جمال فکری و رضا نادریان در اوزان اول زنان و مردان تکواندو – ساعت 9

رده‌بندی و فینال ساعت 15

مهدی تقوی و میثم مصطفی جوکار – اوزان 66 و 74 کیلوگرم کشتی آزاد – ساعت 9 و 30 دقیقه

مرحله‌ی رده بندی و فینال این اوزان ساعت 16 آغاز می‌شود.

افشین نوروزی – راند دوم تنیس روی میز مردان – ساعت 10

تیم بسکتبال ایران (در صورت صعود) – مرحله‌ی یک چهارم نهایی – ساعت 14 و 30 دقیقه

سجاد مرادی و احسان مهاجرشجاعی – مرحله‌ی مقدماتی دوی 800 متر – ساعت 19

            روز سیزدهم – پنج‌شنبه 31 مردادماه              

رضا یزدانی، سعید ابراهیمی و فردین معصومی – به ترتیب در اوزان 84، 96 و 120 کیلوگرم کشتی آزاد – ساعت 9 و 30 دقیقه

مرحله‌ی رده‌بندی و فینال این اوزان ساعت 16 آغاز می‌شود.

افشین نوروزی – راند سوم تنیس روی میز مردان – ساعت 10

راند چهارم این رقابت هم عصر همان روز برگزار می‌شود.

سجاد مرادی و احسان مهاجرشجاعی – مرحله‌ی نیمه نهایی دوی 800 متر، ساعت 19 و 50 دقیقه

             روز چهاردهم – جمعه اول شهریورماه             

هادی ساعی – وزن سوم تکواندو – ساعت 9

رده‌بندی و فینال ساعت 15 برگزار می‌شود.

مرتضی سپه‌وند و علی مظاهری (در صورت صعود) – مرحله‌ی نیمه نهایی اوزان 64 و 91 کیلوگرم بوکس – ساعت 13 و 30 دقیقه

افشین نوروزی (در صورت صعود) نیمه نهایی تنیس روی میز مردان – ساعت 13 و 30 دقیقه

مهدی قربانی (در صورت صعود) – مرحله‌ی نیمه نهایی وزن 81 کیلوگرم بوکس – ساعت 19

تیم بسکتبال ایران (در صورت صعود) – مرحله‌ی نیمه نهایی – ساعت 20

              روز پانزدهم – شنبه 2 شهریورماه               

افشین نوروزی (در صورت صعود) – ادامه‌ی مرحله‌ی نیمه نهایی تنیس روی میز مردان – ساعت 10

سجاد مرادی و احسان مهاجرشجاعی (در صورت صعود) مرحله‌ی فینال دوی 800 متر ساعت 19 و 30 دقیقه

مرتضی سپه‌وند و علی مظاهری (در صورت صعود) – فینال اوزان 64و 91 کیلوگرم – ساعت 19

افشین نوروزی (در صورت صعود) – رده‌بندی و مدال انفرادی تنیس روی میز مردان – ساعت 19 و 30 دقیقه

تیم بسکتبال ایران (در صورت صعود) – رده‌بندی و مدال تیمی – ساعت 12

             روز شانزدهم – یک‌شنبه 3 شهریورماه              

مهدی قربانی (در صورت صعود) – فینال وزن 81 کیلوگرم – ساعت 13 و 30 دقیقه

 مراسم اختتامیه بیست ونهمین دوره‌ بازی‌های المپیک پکن شب روز شانزدهم بازی‌ها برگزار می‌شود.